ΕΓΓΡΑΦΕΣ και ΑΝΑΝΕΩΣΕΙΣ ΕΓΓΡΑΦΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ για το ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2023-24

Οι κηδεμόνες των μαθητών της Α΄ τάξης, παρακαλούνται να προσέλθουν στο Σχολείο, εάν είναι δυνατόν από την Παρασκευή  01/09/2023 μέχρι την Παρασκευή 08/09/2023, για την ολοκλήρωση της εγγραφής των μαθητών.  Θα υποβάλλουν στο σχολείο  τα  παρακάτω έγγραφα έγγραφα.

1. ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΠΡΟΩΡΗΣ ΑΠΟΧΩΡΗΣΗΣ. (Ότι επιτρέπουν η όχι, να αποχωρούν τα παιδιά τους από το σχολείο νωρίτερα από την προκαθορισμένη ώρα, όταν γίνεται αναπροσαρμογή του προγράμματος) .

2. ΕΝΤΥΠΟ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΜΑΘΗΤΗ (Α΄τάξη)

3. ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΚΗΔΕΜΟΝΙΑ (θα δηλώνεται η νομιμότητα της άσκησης της κηδεμονίας,  η αποδοχή της ηλεκτρονικής ενημέρωσης για ζητήματα της πορείας φοίτησης του/της μαθητή/τριας, καθώς και η ηλεκτρονική διεύθυνση για την παραλαβή των ηλεκτρονικών μηνυμάτων)

4.  ΑΤΟΜΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΥΓΕΙΑΣ, σύμφωνα με τις διατάξεις της κοινής υπουργικής απόφασης Φ.6/304/75662/Γ1/15-05-2014 (Β’ 1296). ( μπορεί να προσκομιστεί και αργότερα έως 17/09/2021)

5. ΥΠΕΥΘΥΝΗ  ΔΗΛΩΣΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΓΟΝΕΑ